INSTRUMENTARIUM

 

Zbiórka przyborów i artykułów szkolnych pod nazwą INSTRUMENTARIUM! Grupa wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk, która działa pod skrzydłami Stowarzyszenia HORYZONT, organizuje kolejną akcję, mającą na celu napełnienie plecaków dzieci i młodzieży z Placówki Socjalizacyjnej „Mój Dom-Moja Przyszłość” oraz z Placówek Wsparcia Dziennego działających przy MOPR.

 

- Dlaczego INSTRUMENTARIUM? Otóż dlatego, iż uczniów należy wyposażyć w instrumenty (artykuły szkolne), z kolei zadaniem nauczyciela będzie wyposażenie uczniów w nuty, zaś młody człowiek powinien zagrać na tych nutach dzięki instrumentom. Zarówno wsparcie psychiczne, jak i wsparcie w postaci przyborów szkolnych, jest niezmiernie ważne dla funkcjonowania ucznia w szkole. Wielokrotnie zdarza się tak, iż jednostka nie posiadająca piórnika, nożyczek czy kredek, staje się obiektem drwin, przez co może być marginalizowana. Jako wolontariusze chcemy zminimalizować ten problem – komentuje Przemysław Kaca, wolontariusz z grupy Każde Dobre Serce Słupsk.

 

Przybory szkolne można dostarczać do Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna przystań” przy ul. Jaracza 9, bądź też zachęcamy do kontaktu na Facebooku: Każde Dobre Serce Słupsk. 


Akcję przeprowadzamy do 31 sierpnia 2014 r.

 

 

 

Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest” - Janusz Korczak